Korzyści płynące z wody alkalicznej

Ludzie uwielbiają alkaliczną wodę z powodu jego wyjątkowo nawilżających, równoważących pH. Ale zanim zaczniesz popijać modny napój, przeczytaj o chemii za nim.

Gwiazdy takie jak Miranda Kerr i Mark Wahlberg piją go, aby pozostać uwodnieni, ale czy alkaliczna woda naprawdę jest warta szumu? Co więcej, o co chodzi? (Chociaż jesteśmy na temat alkalicznej, czy diety Alkaliczne są prawdziwym porozumieniem?)

alkaliczną wodęWoda alkaliczna różni się od kranu, ponieważ jest mniej kwaśna – ma pH powyżej siedmiu, co oznacza, że ma niższe stężenie jonów wodoru, wyjaśnia Alyse Levine, R.D., założyciel Planu Zrewidowania Jedzenie. Czas na podstawową lekcję chemii: „Wszystkie ciecze mają miarę kwasowości, która jest określona na skali pH. PH mierzy stężenie jonów wodoru w cieczy, wyrażone w skali 0-14. (uważają czarną kawę, sok pomarańczowy i ocet) jest kwasowy, siedem jest neutralny i powyżej siedmiu (jak soda oczyszczona) jest obszarem alkalicznym „, mówi Levine.

Woda alkaliczna może być spożywana z wielu źródeł, w tym specjalnych filtrów, armatury i dodatków zwiększających pH. Jednym z najczęstszych (i wygodnych) sposobów jest jednak woda butelkowana (np. Essentia lub Evamor), sprzedawana w większości sklepów spożywczych.

Ale czy są jakieś przywileje do picia tego?

Ponieważ nauka mówi, że dieta alkaliczna jest całkiem fałszywa, byliśmy sceptyczni. Ale jest kilka korzyści. Zgodnie z badaniami z Annals of Otology, Rhinology and Laryngology, woda alkaliczna o pH 8.8 może pomóc w zahamowaniu kwaśnego kwasu, ponieważ wyższy poziom pH spala pepsynę, enzym biorący udział w rozkładaniu białek spożywczych i główną przyczynę refluksu kwaśnego.

Według Levine, na bazie kojącego kwasu refluksowego, inne twierdzone korzyści z alkalicznej wody są takie, że pomaga neutralizować kwas w krwiobiegu, co prowadzi do zwiększonego poziomu tlenu oraz poprawy energii i metabolizmu; zawiera właściwości antyoksydacyjne (przeciwstarzeniowe i przeciwzakaźne); oczyszcza dwukropek; odmładza skórę; i smaruje mięśnie i stawy. Evamor, popularna marka alkalicznej wody w butelkach, stwierdza, że „zwiększona alkaliczność w pożywieniu zmniejsza tłuszcz i zmęczenie ciała, chroni kości, wspomaga system immunologiczny i osiąga lepsze zdrowie”.

Ale czy są jakieś przywileje do picia tego?

Brzmi świetnie, prawda? Zanim zdecydujesz się wypłynąć na alkaliczną wodę i filtry, pamiętaj, że nacisk powinien być położony na słowo „zastrzeżone” podczas omawiania korzyści. „Nie ma uzasadnionych oświadczeń zdrowotnych tam”, mówi Levine. „Badania kliniczne nie były jeszcze w stanie ufnie popierać tych twierdzeń, ponieważ brakuje wyników badań i ogólnie niejednoznacznych.”

Ok, więc może nie jest to fontanna młodości.Więcej gier online byłoby. Ale woda alkaliczna jest również znana z jego zdolności ultra-nawadniania. W rzeczywistości, Essentia zapowiada, że ich udoskonalona woda jest „bardziej nawilżająca niż wiodąca woda butelkowana”. Więc brakuje Ci dodatkowego uwodnienia, które można wykorzystać podczas ćwiczeń? „Nie polecam alkalicznej wodzie moim klientom”, mówi Luke Corey, dietetyk EXOS w Mayo Clinic Sports Medicine. „Zwykła woda z kranu jest równie skuteczna, jak woda alkaliczna w ogólnym zdrowiu i osiągach”.

Jeśli jesteś już w alkalicznym transporcie wodnym, nie rumien się zbyt mocno – choć w tym momencie nie ma żadnych uzasadnionych oświadczeń zdrowotnych, okazuje się, że nie ma żadnych badań wykazujących jakiekolwiek negatywne skutki, które Levine uzupełnia . Jedno sprawdzone niedociągnięcie: kosztuje około dwukrotnie większą cenę regularnej wody.

Więc następnym razem, kiedy chcesz nawilżać, nie czujesz się źle, jeśli chodzi o zwykłe butelki H2O lub wybierając kurek (a tymczasem oszczędzasz trochę pieniędzy).