Jak zrobić alkaliczną wodę w domu (i dlaczego to świetny pomysł)

water

Jedną z głównych przyczyn choroby i starzenia się jest rodzaj toksyn i substancji, które dopuszczamy do naszych ciał. Zła dieta, stres i zanieczyszczenia w naszym otoczeniu przyczyniają się do chorób i przedwczesnego starzenia się.

Aby przeciwdziałać tym wszystkim czynnikom, ważne jest, abyśmy używali przeciwutleniaczy, które są substancjami, które mogą usuwać niestabilne cząsteczki z naszych ciał. Znane jako „wolne rodniki”, te cząstki mogą siać spustoszenie przez zakłócanie procesów biochemicznych, a nawet zabijanie zdrowych komórek. Na szczęście jednym ze sposobów na to jest picie wody alkalicznej.

Co to jest woda alkaliczna?

Woda alkaliczna to zjonizowana woda, w której brakuje niektórych cząsteczek wody lub które mają dodane elektrony. W zależności od tego, jakie są zjonizowane cząsteczki, masz poziomy kwaśne lub podstawowe. W przypadku wody alkalicznej tak zwane poziomy pH przekraczają siedem, co sprawia, że woda jest bardziej zasadowa (od pierwotnego określenia „zasada”, przeciwieństwo kwasu). Z powodu tej zmiany właściwości wody w wodzie wiadomo, że woda alkaliczna, jak się ją nazywa, ma wiele zalet zdrowotnych.

Należy jednak zauważyć, że woda alkaliczna nie jest jedynym wodnym wariantem. Na przykład twarda woda jest nasycona minerałami, takimi jak wapń, żelazo i magnez. Ten rodzaj wody występuje naturalnie, biorąc pod uwagę, że rzeki, woda gruntowa i woda oceaniczna mają minerały śladowe.

Z drugiej strony woda destylowana jest tak czysta, jak woda może dostać, gdzie gotuje się wodę, aż wytworzy parę. Ta para jest następnie wychwytywana za pomocą układu skraplacza, który zbiera teraz czystą wodę do użycia.

water

Oto niektóre ze znanych zalet wody alkalicznej:

1. Detoksyfikacja

Jak wspomniano wcześniej, woda alkaliczna pomaga odtruć organizm, działa to poprzez usuwanie lub neutralizowanie nagromadzonych kwaśnych produktów odpadowych w organizmie, oprócz usuwania toksyn, które gromadzisz z jedzenia i środowiska. Robi to na poziomie komórkowym w twoich tkankach, ponieważ woda alkaliczna rozprowadza się po twoim ciele.

2. Nawodnienie

Mówiąc o dystrybucji, zjonizowana natura alkalicznej wody sprawia, że cząsteczki wody tworzą się w mikro skupiska, które są łatwiej wchłaniane przez komórki organizmu, pozwalając organizmowi szybciej wchłaniać wodę. Jest to szczególnie ważne, jeśli ćwiczysz, sprzątasz w domu lub masz problemy zdrowotne, takie jak cukrzyca, która wymaga szybkiego wchłaniania wody przez twoje ciało.

3. Natlenianie i przeciwutlenianie

Kolejną zaletą zjonizowanej wody alkalicznej jest to, że przyciąga inne zjonizowane cząsteczki w organizmie, w tym to, co obecnie znamy jako wolne rodniki. Woda alkaliczna skutecznie neutralizuje wiele rodni- ków wolnych rodników poprzez wymianę elektronów lub wiązanie z nimi. Ten proces zwykle uwalnia więcej tlenu, który można wykorzystać do procesów biochemicznych.

water

Wytwarzanie wody alkalicznej we własnym domu

Wiele osób ma błędne przekonanie, że niektóre rzeczy można robić tylko w niektórych konkretnych miejscach, na przykład można grać w gry kasynowe tylko w kasynach z dealerami, fantazyjnymi napojami i wściekłymi strażnikami. To nieprawda. Możesz grać online tutaj, siedząc wygodnie w domu. To samo dotyczy wody alkalicznej: nie musisz kupować wody alkalicznej od specjalnego dostawcy, możesz to zrobić we własnym domu, praktycznie na blacie kuchennym.

Pierwszy krok – Zanim spróbujesz którąś z tych metod, najpierw musisz określić poziom pH wody, którą chcesz alkalizować. Powinieneś zakupić zestaw pH, składający się z pasków wrażliwych na kwasy i zasady, z dołączoną kartą kolorów, dzięki czemu możesz zinterpretować zmiany koloru pasków podczas ich używania.

Jak wspomniano wcześniej, neutralny poziom pH wynosi siedem, a to, czego szukasz, to około ośmiu lub dziewięciu. Wszystko, co niższe niż siedem, jest kwaśne.

Proszek do pieczenia

Soda oczyszczona ma wysoką wartość alkaliczną, więc wykorzystanie jej do alkalizacji wody jest logicznym pomysłem. Właściwy stosunek to ósma łyżka stołowa na każde osiem uncji wody. Podczas mieszania sody oczyszczonej z wodą, należy energicznie wymieszać wodę, tak aby soda została dokładnie rozpuszczona.

Jedyną wadą jest to, że soda oczyszczona jest bogata w sód, a ta opcja nie zadziała, jeśli ty lub ktokolwiek z twojej rodziny jest na diecie niskosodowej.

Cytryny

Cytryny – a raczej sok z cytryny – mają właściwości anionowe. Kiedy pijesz wodę z odrobiną soku z cytryny, twoje ciało reaguje z sokiem z cytryny, aby woda była alkaliczna w trakcie trawienia.

Wystarczy napełnić dzbanek filtrowaną wodą, a następnie pociąć jedną cytrynę na osiem kawałków. Dodaj pokrojone kawałki cytryny do wody, ale nie ściskaj ich. Po prostu pozwól im pozostać w wodzie. Przykryj dzban i pozwól mu siedzieć przez osiem do dwunastu godzin w temperaturze pokojowej. Jeśli nie stosujesz diety o niskiej zawartości sodu, możesz dodać łyżkę soli morskiej, aby zmineralizować wodę alkaliczną.

water

Korzystanie z kropli pH

Aby uzyskać bardziej naukowe podejście, można kupić krople chemiczne regulujące pH, które są zwykle dostępne w Internecie lub w sklepach ze zdrową żywnością. Zazwyczaj zawierają one wysoko stężone minerały alkaliczne. Powinieneś postępować zgodnie z instrukcjami dołączonymi do listu.

Zauważ, że podczas gdy krople pH zalkalizują twoją wodę, nie odfiltruje cząsteczek, ani nie wpłynie na poziom chloru i fluoru w twojej wodzie. Najlepiej alkalizować przefiltrowaną wodę, jeśli używasz tej metody.

Jonizatory i filtry jonizujące

Jeśli nie miałeś okazji, sprawdź naszą listę jednych z najlepszych jednostek do jonizacji wody dostępnych online. Każda z tych jednostek zapewni łatwy i super wygodny sposób korzystania z zjonizowanej wody alkalicznej w zaciszu własnego domu, pod warunkiem, że nie masz nic przeciwko wysokiej cenie.

Instalowanie jonizatorów lub filtrów jonizujących może wydawać się drogie, ale są one również najskuteczniejszym sposobem alkalizowania wody do użytku w domu.

W przypadku jonizatorów wody końcowym produktem będą dwie partie wody, z których większa część będzie zawierała wodę alkaliczną. Kwasowa woda, która stanowi o wiele mniejszą drugą porcję, jest również przydatna, ponieważ można ją wykorzystać jako część wody w kąpieliskach. Kwaśna woda jest szczególnie skuteczna w zabijaniu bakterii.

Filtry do jonizacji i filtry do odwróconej osmozy to filtry do wody, które zawierają składniki, które alkalizują wodę podczas jej przepuszczania, przepuszczając wodę przez materiały alkaliczne lub minerały.

Robienie alkalicznej wody dla twojego domu jest łatwe, ale jeśli chcesz mieć zastosowanie na dużą skalę, lepiej byłoby zainstalować alkalizujący system filtrów, niż byłoby to użycie cytryn, sody oczyszczonej lub kropli pH.