Betonowe wodno-ściekowa

Zazwyczaj unieszkodliwiania ścieków od gotowy mieszanych operacji betonu (RMC) i na placach budowy było wielkim problemem nie tylko wśród regulatorów i również publiczne, ale dodatkowo za pomocą sucha mieszanka producentów betonu. Dziś tradycyjne znikania nie jest już dozwolone i uznaje się za un-przyjazny dla środowiska.

To rzeczywistość zidentyfikowanych kilku sucha mieszanka betonu (która obejmuje przewóz transportem betonu) całkowicie czyste Betoniarki i perkusja ciężarówki na każdy dzień, tuż po operacji. Prawie 150-300 litrów wody są niezbędne do oczyszczania takiego obiektu i później takie betonowe ścieki są odprowadzane lub usuwane. Zgodnie z wody wysokiej jakości w USA ustawy (1987) betonowych ścieków jest niebezpieczne który składa się z sody kaustycznej i potażu. W związku z tym unieszkodliwianie odpadów pochodzących z betonu jest temat do rygorystycznych wymogów regulacyjnych od agencji ochrony środowiska (EPA).

Poza tym powyżej, wartość pH wysokich betonowych ścieków jest uważany za wysoce korozyjnych w oparciu o normy EPA. Również ze względu na jego wysoką zasadowość, gdy odprowadzane do wód naturalnych lub strumieni, może palić i Zabij ryby, owady i rośliny. Na przykład betonowych ścieków ma wartość between12 pH-13 w porównaniu do wartości pH wody słodkiej (6-7). W związku z tym, jest bardzo toksyczny porównywalne do wybielacza i innych domowych środków czyszczących. Mały poziom betonowych ścieków bez wysiłku można zabić setki ryb.

Rzeczywiste istniejące strategie używane do usuwania ścieków betonu obejmują dumpingu w budowy witryny sieci web, usuwanie wypełnienia ziemi, drenażu wód deszczowych lub naturalnego strumienia, lub do mycia pit o prefabrykowany grupowanie roślin. Zarządzania i unieszkodliwianie odpadów pochodzących z betonu dalej ucierpiała z powodu braku dyspozycji i ziemi składowiska można uzyskać. Z tego powodu kilka operatorów prefabrykowany rozpoczęły ich własny usuwania metody do zarządzania takich ścieków.

Do rzeczywiste unieszkodliwiania alternatywnych technik stosowanych przez operatorów elektrowni prefabrykowany składają się z burzą wody zatrzymania lub przechowywania obiektów, osadników i system recyrkulacji wody. Oparciu o dostępne statystyki, zakład RMC, uzyskanie zdolności produkcyjnej około 250m 3/dobę może utworzyć 1000 litrów wody. Zaangażowane są procedury tak duży, więc odpowiedniej utylizacji i zarządzania jest ważne dla długoterminowej ochrony środowiska naturalnego.

W związku z tym jeden w najbardziej atrakcyjnych metod zarządzania ścieków będzie do recyklingu ścieków, który może zminimalizować znacznie ilości ścieków. To ważne dla osób zaangażowanych w RMC wodno-ściekowa szczególnie zajrzeć do następujących elementów:

 • Woda źródeł odpadów, generacji, a także oszacowania
 • Najwyższej jakości lub poziom toksyczności ścieków produkowane
 • Sposoby zarządzania ścieków
 • Możliwość wykorzystania (recyklingu) ścieków produkowane do produkcji betonu
 • Użycie chemicznej stabilizacji do produkcji betonu

Powodów do wytwarzania betonowych ścieków

Betonowych ścieków jest zwykle wytwarzany z RMC, betoniarskie, mycie mieszarki, mycie łączenia we wsady odpływu wód roślinnych, deszczu lub burza z RMC rośliny, mycie przenośników taśmowych, RMCs, i tak dalej.

Patrząc na powyższe źródła, to naprawdę trudno jest dokładnie oszacować betonowych ścieków generowane z tych źródeł, ze względu na różną specyfikę zużycie wody. Podobnie ścieków powstających z burzą wody opadowe mogą się różnić znacznie w wyniku zmiany intensywności wody deszczowej.

Zauważono również, że około 300 Kg betonu pobiera tkwi wewnątrz bębna z betonowozu RMC, który oferuje pojemność 10 metrów sześciennych. Zważywszy, że RMC betonowozu musi być oczyszczone lub myte (po ukończeniu betonu) codziennie, należy wyczyścić jeden samochód tej wielkości jest około 750 do 1500 litrów wody. W istocie typowe ciężarówki mycia zakładu może generować 15 000 do 25 000 litrów betonu odpadów każdego dnia. W takim przypadku, biorąc pod uwagę liczne odmiany roślin RMC, położony w obrębie kraju jak USA, mamy obraz miliardów litrów betonu ścieków utworzone w danym dniu. To może być poważne obawy środowiskowe, które nie tylko zanieczyszcza kilka zbiorników wodnych w kraju, ale dodatkowo zagrozić rośliny, ryby i zasobów wodnych z kraju.

Wysokiej jakości i toksyczności odpadów betonowych, wody

Gdy jeden ściśle ocenia jakość ścieków, może odkrywają, że zawiera on dostaw toksycznych cementem, związki chemiczne wykorzystywane jako domieszki i świeżej wody. Również wysokiej jakości lub nasilenia betonowych ścieków znacznie jest zależny od źródła, z których jest wykonany jak burza wody spływającej z RMCs, aresztu Rybníky i Betoniarka pralki.

Betonowych ścieków może mieć duże ilości rozpuszczonego wapienia. Jako taki posiada wysokiej zasadowości lub być może wysokie pH warto między 11 i 12. Ponadto może mieć rozpuszczone, siarczany, wodorotlenki metalu, chlorki wapnia wykorzystywane w domieszki, oleju i smaru, innych substancji chemicznych, pochodzące z domieszki. Związki chemiczne, takie jak kwasy alkilobenzenosulfonowe, etanoloaminy, diathonalomine, formaldehydy, i k naftalen sulphonate są szeroko wykorzystywane w domieszki do betonu. To pokazuje wysoki poziom toksycznych substancji chemicznych obecnych w poszukiwaniu nieszkodliwe betonu.

Techniki zarządzania ścieków

Wynika, że użycie dużej ilości doskonałej najwyższej jakości wody (w źródłach betonowych ścieków) przyczynia się ogromnie dla dużej ilości betonu ścieków. Poprzez kontrolowanie i efektywne wykorzystanie wody wątpliwości związane z unieszkodliwianie odpadów pochodzących z betonu może być znacząco obniżył. W istocie dumpingu betonowych ścieków o pracy witryny lub w zakładach RMC, lub na składowiskach lub w ciężarówce umyć lub rozliczania doły można znacznie zmniejszyć.

Zgodnie z Clean Water Act (1987) w USA unieszkodliwianie odpadów pochodzących z betonu o strony z ofertami pracy i RMC roślin zostało zabronione. W istocie standardowe lub ekonomiczne technik unieszkodliwiania ścieków został całkowicie nielegalne w wielu krajach.

Które są dziś dostępne opcje?

Następnego rozwiązania alternatywne są dostępne dla zarządzania betonowych ścieków:

Wykorzystanie systemów stabilizacji chemicznej: za pomocą domieszek chemicznych, unika musi pozbyć się wody beton odpadów (lub umyć) z betonu perkusja ciężarówki i mikser. O wiele ważniejsze takie umyć woda mogłyby zostać ponownie wykorzystane do produkcji znacznie więcej świeżego betonu. W istocie to pomaga do recyklingu betonu ścieków.

Domieszki, zatrudniony w tym przypadku, pomóc zakończyć procedury nawilżenie w betonie do perkusji. Innymi słowy opóźnia betonem, umieszczając cementu w betonie wewnątrz stan uśpienia na kilka godzin.

Przez uzyskanie takich domieszek, usuwania betonu wody (wody do mycia) może być skrócony top do przestrzegania ochrony środowiska ustawodawca. Podobnie to zmniejsza zużycie wody znacznie chociaż ograniczenie transportu, koszty utrzymania pracy i wysokie w zakładach RMC.

W myśleniu o jeden wyżej, może się zastanawiać dotyczące przydatności ścieków do generowania świeżego betonu. Prawdopodobnie najbardziej dopuszczalne kryterium jest zawsze przyjąć wody (do mieszania betonu), która jest zdatna do picia. Podobnie standardowe wymagania mówią, że woda powinna być czysta z wszelkich zanieczyszczeń lub szkodliwych składników. Jednak aktualne badania wykazały że betonowych ścieków znacznie mniej niż 8 godzin, starego może być wykorzystane do produkcji betonu dobre wysokiej jakości. W tym samym czasie to naprawdę jest istotne, aby stać się, że są inne składniki w stabilizacji wody wewnątrz dozwolonych poziomów.

Zatrudnienia domieszki jest jedną z technik zarządzania ścieków.

Ponadto dla powyższych, zarządzanie betonowych ścieków musi Świetne wskazówki jak:

 • Nie pozwalając ścieków i gnojowicy, wprowadzając do studzienek kanalizacyjnych wody lub strumienia;
 • Zapewnienie, że betonu wszystkie pyły są zbierane w RMC roślin lub w miejscu pracy; pozwoli to uniknąć takich odpadów, stając się w lewo w witrynie sieci web lub uzyskaniu roślin myte w burzy system wody podczas deszczu.
 • Używać jako małe wody, jak to możliwe podczas cięcia na mokro betonu komponenty. Podobnie zapewniają środki, aby zebrać wszystkie gnojowicy, produkowane z procedury cięcia na mokro.
 • Unikanie betonowania w deszczu.
 • Wprowadzenie kontroli gnojowicy w miejsce przed rozpoczęciem pracy.
 • Zawsze sprawdzanie i realizacji odpowiednich środków w celu zarządzania i obsługi ilości ścieków produkowane. Jeśli substancje chemiczne są zaangażowane, upewnij się, że ścieków przed usunięciem.
 • Zapewnienie, że wszystkie beton, pompowanie sprzętu i przenośniki są odpowiednio chronione aby uniknąć smalcem lub wycieków w kierunku drogi lub na stronie internetowej.

Podsumowując, zarządzanie betonowych ścieków może być praca ekspertów, który wymaga rzetelnej wiedzy i doświadczenia. Jeśli jest nie prawidłowo zarządzane, poważne kary i bardzo wysokie kary będą musiały być wypłacane przez wszystkie zainteresowane strony. W rezultacie zarządzanie betonowych ścieków nie mogą być ignorowane dłużej. Istniejących motto brzmi – „Zanieczyszczający płaci”.